Hareket Noktaları ve Saatleri:
 • Trabzon: Meydan ofis önü. Saat: 08:00
 • Batum: Otopark önü. Saat: 20.00
 • Batum Turu

  Günübirlik Batum Turu Rezervasyon Formu

  [contact-form-7 id="201" title="Batum Turu Turkce"]
 • Saint Andrew Heykeli
 • Beyaz Ters Bina (WHITE HOUSE)
 • Botanik Bahçesi
 • Avrupa Meydanı
 • Piazza Meydanı
 • Astronomik Saat
 • Medea Heykeli
 • Camii ve Kiliseler
 • Batum Tur Programı

  Siz değerli misafirlerimiz ile Trabzon merkezde acentemiz önünde saat 08:00 da toplanıyoruz ve Batum’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

  İlk olarak aydınlanma yolu olarak tabir edilen Batum karayolunu takiben St.Adrew’in Heykeli’ni görüyoruz. Kısa bir molanın sonrasında okaliptüsler eşliğinde M.Ö. yapıldığı söylenen ve rivayete göre İsa’nın 12 havarisinden bir tanesi olan Aziz Mathias’ın anıt mezarının bulunduğu 93 harbinde Osmanlı Devletinin son kez kullandığı Gonia Hisarını görüyor ve fotoğraflıyoruz.

  1893 yılında Çarlık hakimiyeti döneminde yapımı tamamlanan komünist dönemde Trafo binası olarak kullanılan Meryem Ana Kilisesi ile günümüze kadar gelmiş eserlerin sergilendiği Adjara Müzesini rehberimiz eşliğinde geziyor, öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza hareket ediyoruz.

  Yemek sonrasında Karadeniz kıyısında Mtsvane Kontskhi ( Yeşil Burun ) da 111 hektarlık alan üzerine Rus Botanikçi Krasnow tarafından 1880 yılında kurulan ve açılışı 1912 yılında yapılan 5600 odunsu ile otsu bitkiyi bünyesinde barındıran dünyanın en büyük ikinci Botanik Bahçesine gidiyor ve burada 1 saatlik gezimizin ardından parktan ayrılıyoruz.

  Şehir merkezinde Poseidon Heykeli, Drama ve Opera Binası, Astroloji Saati, Media Altın Post Heykeli, Batum Bulvar gezileri sonrasında sahilde serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte toplanıyoruz. Akşam saatlerinde Trabzon’a ulaşıyoruz.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

  Tur aracı ile ulaşım, tur lideri, araç içi ikram.

  Sümela turumuz hakkında önemli notlar:
 • Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup, 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.
 • Günübirlik turlarımız, kesin kalkışlıdır.
 • Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk garantisi verilmez.
 • Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
 • Görevli personelimiz program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Batum

  Şehirde sanat her yerde her köşe başında, o yüzdendir ki Batum için Miracle (mucizeler) ve Love (aşk) şehri deniliyor. Gürcistan’ın en büyük şehirlerinden olan Batum, 7 kilometre uzunluğundaki sahil şeridi, tertemiz plajları ve yemyeşil doğası ve misafirperver insanları ile biliniyor. Meşhur Batum Bulvarı, Batum sahil şeridinde Karadeniz kıyısı boyunca uzanıyor. Kıyı kesimi kafeler, restoranlar ve çocuklara hitap eden eğlencelerle dolu.

  Avrupa Meydanı’nın ortasında yükselen elinde altın post olan Medea Heykeli, Batum’un en gösterişli ve dikkate değer binalarından biri olan eski postane binası, 2000 yıllık alfabenin yer aldığı Alfabe Kulesi, görkemli Poseidon Heykeli’nin yer aldığı Tiyatro Meydanı ve Azerbaycanlı delikanlı ile Gürcü kız arasındaki aşkı anlattığı Ali ve Nino heykelleri mutlaka görülmesi gerekenler arasında. Bu kadarla da sınırlı değil tabii Batum’un gezilip görülecek yerleri. Şehrin güzel botanik bahçesi, Batum Piazza Meydanı, St. Nicholas Kilisesi, Batum Katedrali ve Batum Dolphinarium da diğer önemli gezilip görülecek yerler arasında.

  Batum’da Ne Yapılır?

  Batum Bulvarı; Batum sahil şeridinde, Karadeniz kıyısı boyunca uzanan Batum Bulvarı, dünyanın en uzun bulvarlarından birisi. Dağ ve deniz arasında kurulmuş şehirlerin cazibesini taşıyan Batum’u yaşamın en iyi yollarından biri de, bu bulvarda uzun yürüyüşler yapmak.

  Medea Heykeli; Avrupa Meydanı’nın ortasın yükselen, elinde altın post olan Medea Heykeli, Batum’a her gelenin mutlaka uğradığı bir yer. Altın Post, Yunan mitolojisinde ihtişamı, zenginliği ve iktidarı sembolize eden postun adı. Şehri yürüyerek gezenler, hemen her yerden görülebilen şehrin bu simge yapısı ile yollarını kolayca bulabilirler.

  Eski postane Binası; Batum’un en gösterişli ve dikkate değer binalarında biri olan Eski Postane Binası, şehrin iki merkez caddesinin kesiştiği noktada yükseliyor.

  Alfabe Kulesi; Gürcüce, 2000 yıllık alfabesiyle yaşayan en eski dillerden birisi. Dünyada halen kullanılan 14 alfabeden biri olan Gürcü Alfabesine ithafen, üzerinde Gürcü alfabesinin 33 harfinin yazılı olduğu, 130 m. yüksekliğindeki Alfabe Kulesi, Radisson Hotel’in hemen yakınında yer alıyor.

  Tiyatro Meydanı; Batum için bir heykeller şehridir denebilir; Tiyatro Meydanı’nda yer alan deniz tanrısı Poseidon Heykeli ise şehrin en görkemli heykellerinden birisi. Tiyatro Meydanı’nda yer alan 625 sandalyeli, 125 yıllık geçmişe sahip opera binasını da görmeden geçmeyin.

  Batum Piazza Meydanı; Burası şehrin merkezi de sayılabilecek bir yer. Sık sık konser ve konferanslar için de kullanılan meydan, mimari özellikleriyle tipik bir İtalyan meydanını anımsatıyor. Meydanın orta kısmındaki alanda yere döşenmiş mozaikler dikkatlerden kaçmamalı.

  REZERVASYON YAP