Artvin Hakkında bilnmesi Gerekenler

Artvin, ili ikiye bölen Çoruh nehri, dik yamaçlı uzun vadileri, 3900 metreye kadar yükselen birbiri ardına sıralanmış yüksek dağları, balta girmemiş doğal ormanları, yüksek dağların doruklarında Krater gölleri, Karagülleri, yeşil yaylaları, fauna ve flora zenginliği, tarihi kilise, kale ve kemer köprüleri, geleneksel mimarisi ve festivalleri ile çeşitli turizm değerlerini içinde barındıran otantik bir turizm beldesidir.

Kaçkar ve Karçal dağlarında yapılan dağ tırmanışları, bölgenin değişik yörelerinde doğal güzellikler içinde bulunan trekking parkurlarında yapılan doğa yürüyüşleri, Çoruh Nehri ve Barhal çayında yapılmakta olan rafting, katamaran ve kano gibi akarsu sporları Artvin’in turizm çeşitliliğini zenginleştirmektedir. 4. Dünya Akarsu Sporları Şampiyonası 1993 yılında Çoruh nehrinde yapılmıştır.

Artvin, Borçka ve Şavşat’taki Karagöl’leri ile ünlü. Şavşat ve Ardanuç Kalesi, Artvin ziyaretçilerinin gezdiği turistik yerler arasında. Artvin, ziyaretçilerine rafting, dağ yürüyüşleri, balıkçılık yapma ve kamp kurma olanakları sağlıyor.

Konum Bilgileri

İletişim Formu

    Astrip Tour List