Batum Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hemen yanı başımızdaki tarihi ve turistik şehir olan Batum’da rahat rahat gezmek için gidilebilecek en ideal zaman aralığı; haziran, temmuz, ağustos ve eylül ayları. Bu aylarda özellikle Batum sahillerinde hizmet veren mekanlarda keyifli vakit geçirmek mümkün.

Karadeniz kıyısında yer alan bu şehir dört mevsim çok sayıda turiste ev sahipliği yapıyor. Ülkemize yakın olması ve kolayca ulaşılabilmesi ile de Batum, Türkler tarafından en çok ziyaret edilen yerler listesinde üst sıralarda yer alıyor. Hala gelişmekte, büyümekte ve değişime devam etmekte olan Batum hakkında bilmeniz gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Unutmadan hemen belirtelim; nüfus cüzdanınızla Gürcistan’a gitmek üzere Türkiye’den çıkış yapanların işlemlerini gerçekleştiren görevlilerce giriş – çıkış belgesi veriliyor. Sınırda verilen bu belgeyi Gürcistan’da kaldığınız süre boyunca yanınızda taşımanız gerekiyor. Çünkü; Türkiye’ye tekrar girerken nüfus cüzdanınızla birlikte verilen bu belgeyi görevliler sizden tekrar istiyor.

Konum Bilgisi

İletişim Formu

    Astrip Tour List