Giresun Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Doğu Karadeniz’in önemli turistik bölgeleri arasında yer alan Giresun, her yıl yüz binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi ve doğal yapılarıyla öne çıkan şehir, yüzlerce yıllık geçmişiyle de kültürel değerini korumaktadır. Pek çok medeniyetin ortak buluşma noktaları arasında yer alan Giresun, verimli tarım arazileri sayesinde de ön plana çıkmaktadır.

Şehirde yer alan ilçeler:Piraziz, Bulancak, Giresun Merkez, Keşap, Espiye, Tirebolu, Görele, Eynesil, Alucra, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Güce, Şebinkarahisar ve Yağlıdere bulunmaktadır. Genellikle tarım ve hayvancılıkta ön plana çıkan Giresun ilçeleri hem sağlıklı yaşamın hem de doğanın vurgulandığı şehirlerden biridir.

Türkiye’nin önemli turistik şehirleri arasında yer alan Giresun, her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Pek çok doğal yapının bulunduğu ilçede günlerce sürecek gezi programları gerçekleştirmeniz mümkündür. Genellikle yaz aylarında ziyaret edilen Giresun şehri, sessiz ve sakin olmasıyla da ön plana çıkmaktadır. Gençlerin uğrak noktaları arasında yer alan şehir, genir bir yüzölçümüne sahiptir.

Genellikle yayla ve ovalardan oluşan Giresun şehri, deniz kıyısında bulunmasıyla birlikte sahilleriyle de dikkat çekmektedir. Yabancı turistlerin uğrak noktaları arasında bulunan şehir, gezginlerin sıklıkla ziyaret yerler arasındadır.

Giresun’da mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikler arasında Giresun Adası, Kümbet Yaylası, Kulakkaya Yaylası, Kuzalan Şelalesi, Mavi Göl, Sis Dağı, Bektaş Yaylası, Gölyanı Yaylası, Paşakonağı Yaylası ve Karagöl Dağları bulunmaktadır.

Konum Bilgisi

İletişim Formu

    Astrip Tour List