₺350/

₺400 (Per Person )
 • Süre 8 Saat
 • Maksimum Kişi Sayısı 25
 • Rize

Kaçkarlar’ın zirvelerinden birisine kurulu Gito Yaylası, nefes kesen manzarası ve sahip olduğu ‘Bulut Denizi’ ile sizlere benzersiz bir zirve yaşatacak. Trabzon çıkışlı günübirlik Gito turu hemen rezervasyonu yaptırın en uygun fiyat garantisi ile Gito bulut denizini keşfedin.

Gito Yaylası, son yıllarda gezginler tarafından keşfedilmiş, görmeye gelenlere can alıcı manzaralar sunan Rize’nin el değmemiş muhteşem bir yaylasıdır.  Engebeli ve dik yoluna rağmen doğa tatili arayanların, nefes kesici bulut denizini görmek isteyenlerin, kamp yapmak isteyenlerin uğrak noktası olma yolunda ilerliyor. Karadeniz’in diğer görülmesi gereken yaylaları dediğimizde ilk akla gelenler; Pokut  Yaylası, Ayder Yaylası, Kavrun Yaylası, Sal Yaylası, Huser Yaylası, Çiçekli Yaylası.

 • Hareket SaatleriÇıkış: Trabzon Meydan Park Saat: 08:00 Dönüş: Rize Zil Kale Saat: 19:00
 • Buluşma yeriAtatürk Alanı (Meydan Parkı)
 • Konaklar, HavaalanıHavaalanı karşısı Shell Petrol istasyonu yanında tur aracımız sizinle buluşacaktır.
 • Yomra (MediaMarkt karşısı)MediaMarkt karşısı, Üst Geçit yanında bulunan otobüs durağında tur aracımız sizinle buluşuyor.
 • Otogar (Otobüs Durağı)Otogarın hemen yanında bulunan otobüs durağında tur aracımız sizinle buluşuyor.
 • Dahili Hizmetler
  • Klimalı yeni model araçla ulaşım ve araç içi ikram.
  • Programda belirtilen tüm geziler
 • Dahili Olmayan Hizmetler
  • Bahşişler
  • Yiyecek ve içecekler

Sıkça Sorulan Sorular

Sabah 08:00'da Trabzon Meydan'dan başlar Akşam 19:00'da sona erer.

Mevsime göre hava durumu değişiklik göstermektedir. Yağmurlu havalarda yağmurluk almanızı öneririz.

GitoTuru için her yaş aralığından misafirleriniz katılım sağlayabilir.

Badara Yaylasında oldukça küçük bir göl vardır. Ancak bu göl yüzebileceğiniz genişlikte ya da derinlikte değildir. Fakat göle vuran gökyüzü yansımasını izleyerek ruhunuzun huzurla dolmasını sağlayabilirsiniz. Bu küçük göl doğal bir şekilde oluşmuş bir göl değildir. Yağmurdan sonra oluşan su birikintileri için yerli halk küçük bir çukur açmış ve sonucunda bu minik göl oluşmuştur.

Badara Yaylasında oldukça küçük bir göl vardır. Ancak bu göl yüzebileceğiniz genişlikte ya da derinlikte değildir. Fakat göle vuran gökyüzü yansımasını izleyerek ruhunuzun huzurla dolmasını sağlayabilirsiniz. Bu küçük göl doğal bir şekilde oluşmuş bir göl değildir. Yağmurdan sonra oluşan su birikintileri için yerli halk küçük bir çukur açmış ve sonucunda bu minik göl oluşmuştur.

1990 yılında köye yol gelmiştir. 2000 yılında ise su gelmiştir. Bu gelişmelerden sonra insanlar yaylayı tekrar kullanmaya başlamışlardır. Günümüzde ise yaylada 10-15 adet ev bulunmaktadır. Badara Yaylası ülkemizin saklı kalmış güzelliklerinden bir tanesidir. Doğada güzel vakit geçirmek, huzurla dolmak ve bulutlar ile komşu olmak istiyorsanız mutlaka Badara yaylasını görmeniz gerekir.

Tur Planı

01

Kalkış

Sabah saat 08:00’da acentemizin önünde toplanıp aracımıza binerek turumuza başlıyoruz.

02

Ortan Köprüsü

İlk durağımız bölgenin en güzel yerlerinden biri olan Ortan köprüsü oluyor. 

03

Taş Köprü

Bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. 

04

Gito Yaylası

Kaçkar Dağları, Altıparmak Dağları, Toros Dağlarının eşsiz manzarasına tanıklık ediyoruz. Her zaman güzelliği ve doğallığıyla göz kamaştıran Gito yaylasında öğlen yemeği ve çay molası veriyoruz.

05

Şimşir Ormanları

 bir sonra ki güzergahımız şimşir ormanları oluyor burada ki fotoğraf molası veriyoruz.

06

Palovit Şelalesi

Bir sonraki güzergahımız bölgede debisi en yüksek olan şelale olan Palovit Şelalesine uğruyoruz.

07

Zil Kalesi

Tarihe tanıklık eden Osmanlı döneminden kalma Zil kale' ye uğruyoruz.

08

Dönüş

Zil kalesi fotograf molası sonrası turumuzu bitiriyoruz.

Location Map

Gito Badara yaylası Karadeniz Bölgesinin Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesinde bulunmaktadır. Bu yayla Kaçkar Dağlarının eteğinde bulunur. Küçük evleri ve doğal güzellikleri ile masaldan çıkmış gibi bir güzelliği vardır.

Gito Badara Yaylası Trabzon'da bulunan havalimanına yaklaşık olarak 249 km uzaklıktadır. Rize merkeze ise yaklaşık 109 km uzaklıkta bulunur. Çamlıhemşin ilçesine ise yaklaşık 42 km uzaklıktadır. Eğer Trabzon tarafından geliyorsanız Çamlıhemşin yönüne doğru ilerlemeniz gerekir. Buradan Zilkale yönüne devam ederek Gito Badara Yaylaları sapağına girmeniz gerekir.

Gito Badara Yaylası rakımı yaklaşık 1850 metredir. Yaylaya çıktığınız zaman sanki bulutlara dokunabilirmişsiniz gibi bir his uyanmaktadır. Burası oldukça yüksek olması sebebi ile oksijen çok fazladır. O yüzden bazı bünyeleri etkileyebilmektedir. Yaylaya çıktığınız zaman nefes alırken güçlük çekerseniz mutlaka sağlık birimlerine zaman kaybetmeden haber vermelisiniz.

Rating not Found

Yorum yaz:

 • Overall
 • Accommodation
 • Transport
 • Food
 • Destination
Please fill up all the Fields

Rezervasyon